KOMUNIKAT !

Apel o oszczędzanie wody

Szanowni Mieszkańcy Gminy Buk!

W obliczu panującej wysokiej temperatury oraz rosnącego zapotrzebowania na wodę, zwracamy się do Mieszkańców z bardzo ważną prośbą. W okresie letnim, w godzinach od 16.00 do 22.00, prosimy o ograniczenie poboru wody na cele inne niż socjalno – bytowe, takie jak podlewanie ogrodów czy zraszanie trawników, napełnianie basenów.

System zaopatrzenia w wodę na terenie Gminy Buk nie jest w stanie wyprodukować i dostarczyć więcej wody.

Aktualnie doświadczamy suszy spowodowanej wysoką temperaturą i brakiem opadów od kilkunastu dni. Zwiększone zużycie wody z sieci wodociągowej, czasami dwu, trzy krotnie większe niż zazwyczaj, powoduje problemy techniczne, takie jak obniżone ciśnienie w instalacji wodociągowej, zwłaszcza na końcach sieci. To prowadzi do sytuacji, w której niektórzy mieszkańcy mają trudności z zaspokojeniem podstawowych potrzeb bytowych, podczas gdy inni korzystają z wody do podlewania czy zraszania trawników.

Można zacząć od małych kroków…
– magazynuj wodę deszczową i wykorzystuj ją do podlewania,
– podlewaj trawniki co drugi, trzeci dzień a nie dwa razy dziennie – Twoje trawniki nie ucierpią a dasz szansę by każdy mógł swobodnie korzystać z wody,

Mając na uwadze dobro wszystkich mieszkańców liczymy na zrozumienie  i dostosowanie się do powyższych zaleceń.

Z całego serca dziękujemy Wam Szanowni Państwo za zrozumienie i zaangażowanie w działania mające na celu łagodzenie skutków suszy. Wasza współpraca jest niezwykle ważna!

Skip to content