KOMUNIKAT !!!

ZGK Spółka z o.o. apeluje do mieszkańców Gminy Buk o oszczędzanie wody pitnej.

W obecnym czasie mamy suszę i apelujemy do wszystkich mieszkańców Gminy Buk o oszczędne gospodarowanie wodą z gminnej sieci wodociągowej.

Istniejąca infrastruktura wodociągowa jest w trakcie rozbudowy i modernizacji, lecz przy takiej ogromnej ilości poboru wody w tym samym czasie, Stacje Uzdatniania Wody nie są w stanie takiej ilości wody wyprodukować, aby zaspokoić wszystkich odbiorców.

W naszym regionie w obecnym okresie są największe niedobory wody z powodu niskich opadów atmosferycznych.
Zalecamy w miarę możliwości podlewanie roślin miejscowo, magazynować i retencjonować wodę deszczową w zbiornikach i wykorzystywać ją do podlewania, rzadziej podlewać trawniki oraz zostawiać dłuższe źdźbła traw, które dłużej zniosą okresowe susze.

Z uwagi na ocieplenie klimatu, z którym mamy do czynienia, problem wody pitnej będzie się nasilał więc wprowadzenie procedur związanych z oszczędzaniem wody okażą się  w tej sytuacji niezbędne.

W każdym innym przypadku Spółka będzie zmuszona do zamykania pewnych odcinków sieci wodociągowych w celu zachowania optymalnego ciśnienia na sieci, aby zapewnić dostawę wody do wszystkich odbiorców.

Brak dostosowania się do zaleceń ze strony przedsiębiorstwa wodociągowego może doprowadzić do przerw w dostawach wody w określonych godzinach i do awarii na sieciach i stacjach uzdatniania wody.

Z uwagi dobro wszystkich mieszkańców Gminy Buk prosimy o zrozumienie zaistniałej sytuacji i dostosowanie się do powyższych zaleceń.

Prezes Zarządu ZGK Sp. z o. o. w Buku

Tomasz Stawicki

Skip to content